Akademia Dogoland

Masaż relaksacyjny z elementami T touch dla psów

Masaż relaksacyjny z elementami T touch dla psów 24.03.2018

Zapraszamy na jednodniowe warsztaty już w marcu w z zakresu masażu relaksacyjnego z elementami metody T – Touch dla Psów.
Prowadząca: Kasia Nowicka

Zakres materiału warsztatów w części teoretycznej:

– stres w życiu naszych psów – rodzaje stresu, rozpoznawanie go, radzenie sobie w sytuacjach stresu, naturalne mechanizmy obronne, sygnały stresu
– problemy psów żyjących w stresie i przełożenie ich na relację z człowiekiem,
– psie potrzeby dotyku i kontaktu z człowiekiem – różne psie osobowości
– T – Touch – co to jest, po co i kiedy używamy, zastosowanie poszczególnych technik relaksacyjnego dotyku, owijek relaksacyjnych i „pracy z ziemi”
– masaż – definicje, rodzaje, zasady, wskazania i przeciwskazania

Zakres materiału części praktycznej:

– prezentacja technik T – Touch
– ćwiczenie w parach technik masażu relaksacyjnego na maskotkach, a potem na sobie nawzajem dobierając się w pary,
– przeniesienie pracy na Psy – indywidualne sesje relaksacyjne dla każdej pary

Prosimy o zabranie za sobą na warsztaty:

– ręcznik,
– wygodny strój sportowy (krótkie spodenki, koszulka na ramiączkach) – będziemy ćwiczyć na sobie poszczególne techniki masażu,
– klatkę kennelową (transporter), gryzaki na wyciszenie dla swoich psów

Na temat prowadzącej warsztaty:

Katarzyna Nowicka jest czynną zawodowo fizjoterapeutką. Jej psioholizm natomiast przejawia się w takich działaniach jak prowadzenie swojej szkoły pozytywnego szkolenia Psów – Psami Swoi, zajmowanie się dogoterapią i zoofizjoterapią. Potrzeba i zainteresowanie relaksacją u Psów pojawiła się wraz z doświadczeniem w pracy szkoleniowej i dogoterapuetycznej, gdzie spotkać można Psy bardzo reaktywne, nakręcone na pracę lub wręcz odwrotnie przemęczone pracą z człowiekiem.
W 2009 ukończyła na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego fizjoterapię – jest czynną zawodowo fizjoterapeutką.
W 2011 roku skończyła Kurs Psa Terapeutycznego i pracowała ze swoim Brego – Goldenem Retrieverem w teamie terapeutycznym łącząc zawód „wyuczony” z psią pasją zajmując się rehabilitacją osób potrzebujących. Były to głównie dzieci z różnorodnymi niepełnosprawnościami, ale również osoby dorosłe, głównie pacjenci neurologiczni.
Od 2012 kiedy to zdobyła tytuł dyplomowanego Zoofizjoterapeuty zajęła się również rehabilitacją zwierząt domowych i pomaga im w dojściu do formy po zabiegach ortopedycznych, kontuzjach i innych przygodach ze zdrowiem.

Połączenie wszystkich psich zainteresowań i doświadczeń oraz wiedza zdobyta w kolejnych latach pracy kynologicznej pozwalają na wyciąganie wniosków – jednym z nich jest wielka potrzeba odpoczynku i odstresowania naszych Czworonogów, szczególnie tych pracujących z człowiekiem. Wiele z nich jest tak mocno sfocusowana na pracę, że nie potrafi odpoczywać, relaksować się i po prostu robić NIC. Takie Psy są narażone na przwlekły stres i wszelkie problemy behawioralne z nim związane.
W swojej pracy Kasia spotyka Psy bardzo reaktywne i sfrustrowane, które przez lata wypracowały sobie system samonakręcania się. Nie łatwo pokazać takim Psiakom, że są sposoby na relaks i wrzucenie na luz. Ze strony Opiekuna wymaga to dużych pokładów cierpliwości i wspólnego czasu, tym razem innego niż trening, szkolenie, czy wspólna praca. Masaż relaksacyjny naszych Psów to zaoferowanie im możliwości innego spędzenia czasu ze swoim człowiekiem niż dotychczas znają. To również budowanie i pogłębianie relacji oraz więzi między tymi dwoma gatunkami.
Warsztaty przeznaczone są dla każdej Psio-Ludzkiej pary, która na co dzień doświadcza stresu, a więc …. zaproszeni są Wszyscy.

Wszyscy uczestnicy otrzymują zaświadczenia uczestnictwa w warsztatach.

ORGANIZATOR :

Akademia Dogoland
Tel. 690 323 719
Tel. 796 840 509

OPŁATY:
Koszt 330 zł /osoba
Ilość miejsc ograniczona.

ZGŁOSZENIA:
info@dogoland.pl

PROWADZĄCA:
Katarzyna Nowicka

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Chęć uczestnictwa w warsztatach potwierdzamy poprzez wysłanie zgłoszenia na adres mailowy :
info@dogoland.pl
i wpłatę kwoty w wysokości 330 zł ( jest to potwierdzenie uczestnictwa w kursie )
do 12 marca 2018 r.
na konto Akademii Dogoland:
19 1910 1048 2207 0002 3294 0001
Deutsche Bank
z dopiskiem: "nazwa warsztatów"-Szczecin/Imię i nazwisko

MIEJSCE :
Sala wykładowa
Akademia Dogoland
Ul. Tragutta 68a
Szczecin

Przed dokonaniem wpłat prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji o wolnych miejscach.

W przypadku rezygnacji z udziału w kursie, zwrot pieniędzy jest możliwy tylko w przypadku zgłoszenia drugiej osoby na swoje miejsce.