Akademia Dogoland

Nose Work

 

Nose Work


Zajęcia odbywają się 1x wtygodniu
6x zajęć (5 + 1 teoretyczne)
Koszt: 260zł

Zastawialiście się kiedyś jak są szkolone psy do wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych, czy komórek nowotworowych?

Być może słyszeliście powiedzenie, że psy „widzą za pomocą nosa”. Dzięki niebywałej budowie nosa odkrywają zupełnie inny świat, nieosiągalny ludzkim zmysłom.

Zajęcia kierowane są do wszystkich psów i właścicieli – bez względu na wiek, rasę, charakter czy poziomu posłuszeństwa. Wszyscy są mile widziani i każdy nadaje się do pracy nose workowej.
Praca zalecana jest u psów, które z różnych powodów (choroba, niepełnosprawność, rekonwalescencja) nie mogą spełniać się w psich sportach, czy wyładować na spacerze. Ponadto idealnie sprawdza się u psów starszych i lękliwych
Pracujemy na zajęciach na konkretnych zapachach, wybranych przez właściciela i odpowiednio przygotowanych wcześniej przez prowadzących, m.in. jest to :kawa, tytoń , hydrolaty, syntetyk marihuany (obecnie syntetyki używane są, przez dziesiątki trenerów i przewodników psów, służb mundurowych, prywatnych agencji detektywistycznych, oraz grup poszukiwawczo -ratownicze na całym świecie, zaprojektowane zostały wyłącznie, jako pomoce treningowe dla psów)

Praca węchowa to świetne ćwiczenie dla każdej pary człowiek-pies:

* buduje więź psa z właścicielem
* zwiększa motywację
* zwiększa pewność siebie i samodzielność psów nieśmiałych
* zwiększa koncentrację
* nie wymaga dużego wysiłku fizycznego
* rozładowuje stres u psa
* stymuluje psa umysłowo
* poprawia relacje człowiek – pies
* fantastyczny sposób na urozmaicenie czasu
* nie dyskryminuje absolutnie nikogo